CC Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

CC Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her geçen gün güzellik sektörü ile alakalı yeni ürünler piyasaya sürülmektedir. Birçok kimyasal madde kullanılarak yapılan bu ürünler, kullanıcılar tarafından araştırılarak ve kullanım amaçlarına dikkat edilerek satın alınmaktadır. Ürün seçimi ile alakalı en önemli konu, kişisel araştırmalarınızın yanı sıra uzmanların da görüşlerine danışmak ve bu doğrultuda hareket etmektir. Piyasaya yeni giren kremlerden biri de CC Kremdir. Peki, CC Krem nedir ve ne işe yarar bu yazımızda detayları ile CC Krem hakkında sizleri bilgilendirerek, ürün seçiminin önemine vurgu yapacağız.

Öncelikle herkesin kafasındaki soru “CC” kısaltmasının ne olduğudur. “CC” kısaltmasının tanımı “ColorCorrecting” yani Türkçe karşılık olarak “Renk Düzetme” dir. Temel olarak CC Kremlerin amacı cildinizde ki ton farklılıklarını gidermektir. Bunun yanında içeriğinde yer alan SPF den dolayı güneş ışığına maruz kalan kişileri zararlı UV ışınlarından korur. Kısmen kapatıcı özelliğinin yanı sıra, cildi nemlendiren bir üründür. Son yapılan araştırmalarda yaşlanmayı geri çevirici özelliği de ortaya çıkmıştır. CC Kremi kullanan orta yaş ve üstü kişilerde çatlakların ve kırışıklıkların azaldığı izlenmiştir. Bunun yanında cilt lekeleri üzerinde de düzeltici etkisi bulunmaktadır.

CC Krem ile BB Krem Kıyaslaması

Birçok kişinin tersine BB Krem ile CC Krem arasında kıyaslama yapmak pek doğru değildir. Çünkü iki üründe kullanımı ve içeriği bakımından birbirine yakın ürünlerdir. Sadece birkaç noktada bu iki ürün birbirinden ayrılmaktadır. Onun dışında yapılacak kıyaslamalar, kafa karıştırmaktan öteye gitmeyecek ve yararsız olacaktır. CC Krem kullanmakta ki asıl amacınız cilt tonunuzda ki dengesizlikler be düzensizlikler ise, CC Krem sizin için doğru tercih olacaktır çünkü CC Kremin üretilme amacı, yani ana görevi ciltteki renk uyumsuzluklarını gidermektir.

CC Krem yapısı itibari ile aşırı yoğunluğa sahip değildir. Kullanımdan sonra birçok kremde olduğu gibi cildinizde rahatsız edici bir ağırlığı olmaz. Yağlı ya da karma cildi olan kişiler için CC Krem kullanmak doğru bir seçenek olacaktır. CC Kremin etkili olduğu konulardan biri de cildinizde ki kızarıklık ve renk eşitsizliğinin giderilmesidir. Bu tarz problemleri olan kişiler CC Kremi düşünmeden kullanabilirler.

Cilt problemi olan kişilerin, cildini iyi tanıması birinci öncelikleri olmalıdır. Çünkü cildinize uygun ürünü seçmenin öncelikli koşulu, cildinizi tanımanız ve cildinizde neyi değiştireceğinizi bilmenizdir. Birçok kişi bu durumdan mustarip olarak, amaçlarına uygun ürünler alamaz ve bundan dolayı hem maddi, hem manevi zarara uğrayabilirler. Özellikle kullanmak istenilen ürünün uzmanına sorulması ve sonrasında bölgesel olarak test edilmesi son derece önemlidir. Denemeden kullanılan ürünler ile sonuç alamayan ve daha kötüsü cildinde oluşan reaksiyonlar ve alerjilerden dolayı sağlık sorunları ile boğuşan binlerce insan vardır. Bunun yanında hatalı ürün kullandığınızda cildinizde doğru etkiyi yapmayarak sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Hangi Durumlarda CC Krem Alınmalı?

Peki, hangi durumlarda CC Krem alınmalıdır? Aşağıda yer alan etkenlerle karşılaştıysanız ve CC Kremin cildiniz için faydalı olacağına emin iseniz, CC Kremi rahatlıkla alabilirsiniz.

 • Günlük olarak kullandığınız makyaj malzemeleri yüzünden yüzünüz yorgun düştü ise ve toparlayıcı, daha hafif bir ürün arıyorsanız, yüzünüzde ağırlık yapan kimyasal ürünler yerine CC Kremi kullanmanız faydanıza olacaktır.
 • Bazı kişilerin ciltlerinin belli bölgelerinde renk tonu eşitsizliği vardır ve bu durum sosyal hayatta kendileri için sorun teşkil etmektedir. Görsel olarak rahatsızlık veren bu durum düzeltilmediği takdirde kişiye psikolojik olarak da olumsuz etki etmektedir. CC Krem renk düzenleyicisi olduğu için vücudunuzda ton farklılıkları olan bölgelere uygulayabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.
 • Güneş ışığına karşı hassasiyetiniz var ise ve UV ışınlarının zararlı etkilerinden korkuyorsanız CC Krem alabilirsiniz. İçeriğinde bulunan etmenler sayesinde Güneş den gelen zararlı ışınlara karşı bir kalkan vazifesi gerçekleştirmektedir. Bunun dışında Güneş lekesi sorununuz var ise bu lekeleri kapatmak için de CC Krem alabilir ve vücudunuza uygulayabilirsiniz.
 • Bazı kişilerde sedef gibi cilt rahatsızlıkları bulunabilir. Ya da ciltte çeşitli kızarıklıklar bulunabilir. CC Krem bu kızarıklıklar üzerine uygulanarak burada ki renk düzeltmesini yapar ve doğal bir görünüm verir.
 • Kişiye göre ten rengi ve cildin dokusu soluk olabilir. CC Krem soluk ciltlere canlılık kazandırır. Cildiniz donuk ve parlak olmayan bir görünüme sahipse CC Krem bu sorunu giderecek ve cildinize parlaklık ve hacim kazandıracaktır.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle hemen hemen tüm cilt kremlerini uygulamadan önce cildimizi ılık su ile güzelce temizlemeliyiz. Cildimizde başka bir kimyasal madde olmadığına emi olacak şekilde yıkayıp kuruladıktan sonra CC Kremi ellerimiz vasıtası ile yumuşak bir şekilde masaj yaparak cildimize uygulayabiliriz. Ellerimizi bulaştırmak istemiyorsak ufak bir fırça kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Cilt tarafından emilimi kolay ve hafif bir krem olduğundan uygulama noktasına dikkatlice yedirmelisiniz.

CC Krem Çeşitleri

Tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi CC Kremlerin de kendi içerisinde çeşitli markadan üretilmiş çeşitleri bulunmaktadır. Gerekli araştırmaları internet üzerinden ya da bir dermatoloğa sorarak tavsiye aldıktan sonra sizin için en uygun markanın var ise testerini, yok ise direk ürünü sipariş vererek alabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Biz sizler için aşağıda belli başlı markaların isimlerini yazdık. Bu markalar çoğaltılacağı gibi, sadece tavsiye amacı ile tarafınıza sunulmaktadır. Bu markalar dışında ki markaları da araştırarak alıp kullanabilirsiniz.

İşte kozmetik sektöründe son yıllarda etkin bir şekilde kullanılan ve yoğun olarak satılan birkaç CC Krem markası;

 • Darphin CC CreamInstant Multi-BenefitCare SPF 35
 • Bobbi Brown CC Cream SPF 35
 • Loreal Paris NudeMagique CC Cream Anti-Redness SPF 12
 • Chanel CC Cream Complete Correction SPF 30
 • Yves Saint LaurentLightCreator CC CremeColurCorrector SPF 35
 • Bunların haricinde Lancome, MAC, EsteeLauder, Olayve MaxFactor markalarının da CC kremleri bulunmaktadır.

Yazı İle Alakalı Uyarılar

Yukarıdaki tüm yazılar çeşitli bilgi kaynakları vasıtası ile derlenmiştir. CC Krem kullanımını tamamen uzmanlara danışarak ve kişisel araştırmalarınıza dayanarak yapmanızı öneririz. Ürünü kullanmadan önce ufak bir bölgenizde test etmeniz büyük önem arz etmektedir. Birçok ürün test edilmeden kullanıldığı takdirde deride enfeksiyonlara ve çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Ürünleri seçerken kendi cildinizin ihtiyacını tanımlayabilmeniz, sorununuzu gidermeniz için en önemli unsurdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM