Göz Kremi Nasıl Uygulanmalı?

Göz Kremi Nasıl Uygulanmalı?

Göz vücudumuzda ki en önemli duyu organlarımızdandır. Sadece bu sebeple bile göz ve evresinin bakımına birçok konudan daha fazla özen gösterilmesi ve dikkatli olunması gereklidir. Bizlerde bu konudaki hassasiyetin farkında olarak sizlere göz kremi nasıl uygulanmalı başlıklı yazımızla birkaç öneride bulunmak ve daha bakımlı göz ve çevresine sahip olmanızı sağlamak istedik.

Çok basit gibi görünen ancak uygulama sırasında çok hata yapılan göz çevresi bakımı için olması gereken tedavi şekli ve uygulamaları yazımızın devamında yer almaktadır.

Göz Kremi Uygulaması

  • Göz çevresi bakımı yapılırken kullanılacak krem, losyon ya da serumların çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Göz çevresi derisi normal vücut derimizden çok daha ince ve hassas olduğu için basit bir nemlendirici krem bile bu bölgedeki deriye zarar verebilir. Bu sebeple kullanılacak ürünlerin göz bölgesi için özel olarak hazırlanmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Göz çevresine krem uygularken genel olarak alanın dışına çıkıldığı gözlenir. Yanlış olan bu uygulamadan kaçınmak gereklidir. Göz kremi uygulaması yapılırken krem elmacık kemiklerinin başladığı yere kadar sürülmelidir. Göz kremleri sadece bu hassas bölgenin tedavisi için formüle edilmiş olduğundan sınırların aşılmasının bir faydası yoktur, faydası olmaması yanında gereksiz tüketim yapılmış olacağı için anlamsız olacaktır.
  • Göz çevresi için özel hazırlanan kremler çok küçük miktarlarla uygulama yapılacak şekildedir. Hassas ve küçük bir alan olduğu için zaten az bir miktar alanın tedavisinin yapılması aşamasında yeterli olacaktır. Az uygulanan krem daha kolay emilebilir ve faydası daha hızlı görülür. Aksi halde fazla uygulanan kremin hem emilmesi zorlaşır hem de fazla miktar göze zarar verebilir.
  • Bir diğer ayrıntı ise göz kreminin kirpiklere çok yakın sürülmemesi gerekliliğidir. Kirpiklere yakın sürülen göz kremleri gözler açılıp kapandığında kirpikler aracılığıyla göz kaçabileceği için tehlikelidir. Bu şekilde yanlış yapılan uygulamalar sonrasında gözlerde kızarıklık, şişme ve hatta akıntılar meydana gelebileceği için dikkat edilmesi gerekir.
  • Göz bakım ürünlerinin özel içerikli olması gerektiğini söylemiştik. Bu kremlerin içeriğinde ağır mineral yağlar, vazelin ya da parafin gibi maddelerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Bahsedilen maddeler hassas göz çevresi için fazla ağır gelir ve bölgenin özel elastik dokusunun da zarar görmesine neden olacağı için önerilmez. Göz çevresinin erken yaşlanmasını ve kırışmasını istemiyorsanız söylenenleri dikkate almanızı önemle tavsiye ederiz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM