Karbon Peeling Nedir ve Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling Nedir ve Ne İşe Yarar?

Karbon peeling cilt yapısının daha sağlıklı görünmesi için kullanılan müthiş bir uygulamadır. Ciltte bulunan lekelerin giderilmesinde ve gözeneklerin sıkıştırılmasında önemli bir rolü vardır. Özellikle güzel bir cilde sahip olmak isteyen ancak peeling uygulamalarıyla cildinin soyulması konusunda korku yaşayan kişileri çok mutlu edecek bu uygulama, kullanılan yüksek performanslı lazer ışıkları sayesinde yaşanan bu korkular tamamen ortadan kaldırır. Karbon Peeling Nedir ve Ne İşe Yarar sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Karbon peeling nedir sorusuna, Q-switched Nd-YAG lazer yöntemiyle yapılan her ne kadar peeling kelimesi telaffuz edilse de bir soyma işlemi yapılamadan cildin ışıltıya kavuşturulmasıdır cevabı verilir. Cildin lekelerden arındırılıp gözeneklerinin sıkılaştırılması yanında cildin yağ dengesi düzene sokulur ve sarkmalardan dolayı yaşanan deformasyonlar engellenir. Yöntemin en önemli özelliği ise acı verecek bir iğne uygulaması olmaması ve ağrısız olmasıdır.

Karbon Peeling Uygulaması

 Uygulama öncesinde cilt karbondan oluşan bir krem ile tamamen örtülüyor. Karbon krem sürülmesinin amacı ciltte ihtiyaç duyulan enerjinin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlamak. Cilde lazer atış verildiğinde ısı aniden yükseliyor ve ciltte bulunan ölü deri tabakası karbon krem ile birleşerek buharlaşıyor ve yok oluyor. Bu uygulama sırasında aynı zamanda foto aktivasyon etkisiyle ciltteki hücre yenilenmesi de sağlanmış oluyor. Yaklaşık olarak 15 dakikada tamamlanan uygulamanın günlük yaşantıyı etkileyecek türde bir sakıncası ve ya iz bırakması söz konu olmazken cildin kolajen dengesini düzenlemesiyle elastikiyetin yeniden kazandırılması kullananlar tarafından tam not alıyor. Uygulamadan tam fayda görmek için önerilen seansın en fazla 10 olduğu söylenebilir. Bir ya da iki hafta aralıklarla yapılan toplam 10 seans sonrası ciltteki tüm denge sağlanmış ve özellikle de akneler üzerinde çok başarılı sonuçlar alınmış oluyor. 10 seans tamamlandıktan sonra neredeyse 2 yıl öyle bir uygulamaya cildin ihtiyaç duymuyor olması da oldukça sevindirici.

Karbon Peeling Uygulamasının Sonuçları

 Uygulama kısa vade içinde sonuç vermektedir. Hemen tedavi bitiminde ciltte pürüzsüzlüğün oluştuğunu ve parlak bir görünüm geldiğini söylemek mümkün. Ciltte oluşan lekelerde açılma, gözeneklerin küçülmesi, cildin sıkılaşması ve yine yukarıda da sayılan birçok olumlu etki alınması sağlanıyor. Uygulama sonrasında ciltte sadece hafif bir kızarıklık olabiliyor ancak bu durum can yakıcı ya da uzun süre geçmeyen bir durum olmadığı için fazla önemsenmiyor.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM