Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği

Lavantalı tonik özellikle kuru veya normal cilt tipine sahip olan bireylerde oldukça güzel sonuçlar alınmasını sağladığı için Kuru Ciltler İçin Lavantalı Doğal Yüz Toniği başlıklı yazımızı incelemenizde fayda var. Yüz tonikleri genellikle cildin kurumasına ve pH dengesinin bozulmasına dahi neden olabilir. Bu durumların en önemli sebebi piyasada firmalar tarafından üretilen toniklerin içeriğinde birçok kimyasal ve doğal olmayan malzeme bulunmasıdır. Hazırlayacağınız lavanta toniği doğal olarak yapılıyor olması nedeniyle cildinizde bahsedilen tarzda olumsuz etkiler bırakmayacak ve cildin nemlendirilmesini sağlayarak, cilt bakımını gerçekleştirecektir. Yazımızda bilgilerini vererek hazırlamanıza yardımcı olacağımız lavantalı tonik duman, hava kirliliği gibi dış etkenlere karşı cildin korunmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğine konulan limon ve lavanta tonikte güzel bir koku oluşturmaktadır.

Lavanta Kullanarak Yüz Toniği Hazırlama

Lavanta kullanılarak hazırlanacak olan yüz toniği 1 fincan güvercin ağacı yağı, 1 yemek kaşığı taze veya kuru lavanta çiçeği, 3 damla limon yağı, 5 damla lavanta yağı ile tamamlanmaktadır. Bunların yanında bir cam kavanozunuz varsa işlem tamamdır. Orta boyutlu olmak şartıyla bir kap içerisine güvercin ağacı yağını boşaltın. Sonrasında lavanta tomurcuklarını da ilave ederek yavaşça karıştırmaya başlayın. Lavanta yağlarını ve limonu da kaba ekleyerek karıştırmayı tekrarlayın.

Hazırlamış olduğunuz karışımı cam kavanoza boşalttıktan sonra ağzını iyice kapatın. Karışımın hava almaması için kapağın iyice kapatılması son derece önemlidir. Bu nedenle cam kavanozun kapağında problem olmamasına dikkat etmelisiniz. Tonik hazırlandıktan sonra ciltte kullanılabilir hale gelmesi 2 haftayı bulmaktadır. 2 hafta boyunca lavanta iyice demlenmekte ve karışımın içerisindeki doğal malzemeler iyice harmanlanmaktadır. Kavanoz iki hafta süre boyunca serin ve karanlık bir yerde bırakılmalıdır.

Harmanlanma işleminin tamamlanması için geçen 2 haftadan sonra toniği cam kavanozdan alarak kozmetik şişesine veya eskiden kullanmış olduğunuz bir şişeye boşaltabilirsiniz. Karışımı boşaltmış olduğunuz şişenin temiz olması önemlidir. Kullanmaya başladığınız andan itibaren 1 ay süre sonra son kullanım tarihi gelecek olan toniği oda sıcaklığından muhafaza etmelisiniz. Toniğe karşı cilt hassasiyeti ve alerji gibi durumların oluşabilme ihtimaline karşı kullanmadan önce cilt doktoruna danışabilirsiniz. Doğal yollarla hazırlamış olduğunuz tonik yatmadan önce ve sabahları kalkınca kullanılır. Bu sayede yüz nemlenmekte ve gözenekler açılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM