Madecassol Krem Ve Cilde Faydaları

Madecassol Krem Ve Cilde Faydaları

Madecassol krem kozmetik sektöründe diğer muadillerinden farklı olarak genelde doktorlar tarafından reçete edilen, medikal özellikleri bulunan bir kremdir. Madecassol krem yanık, yara, sivilce gibi izlerin yok olmasında çok etkili olmasının yanı sıra cildin gerilmesine bağlı oluşmakta olan vücut çatlakları ve benzeri cilt üstündeki inatçı izlerinde azalıp yok olmasına yardımcı olan ve olanak sağlayan faydalı bir kremdir. Ayrıca içeriğinde kullanılan bitkinin kokusu nedeniyle muadili olan birçok kreme göre hoş kokusu ile ön plana çıkmaktadır. Şahane bir kokuya sahip olan Madecassol krem, cilt problemleri yaşayan herkesin evinde mutlaka bulundurması gereken faydalı kremlerden biridir. Bayer firmasının bu mucizevî merhemi olan Madecassol krem ve cilde faydaları konusunu bu makalemizde sizlere detaylı olarak aktaracağız.

Öncelikle Madecassol krem içeriği hakkında bilgi vermek gerekirse, gotu kola ve centella asiatica isminde hücre yenilenmesinde başrol oynayan bu 2 bitkinin özünden sağlanan bir madde ile üretildiğini, bunun yanında hekimler tarafınca önerilen ender organik özelliklere sahip medikal bir kozmetik ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası eczaneler tarafından satılıyor olmasına karşın, içerisinde hiçbir katkı maddesi ve kimyasal madde bulundurmayan ve buna bağlı olarak ciltte herhangi bir yan etki veya enfeksiyona nende olmayan Madecassol krem çeşitli alerjileri bulunan ciltlerde dahi sorunsuzca kullanılabilmektedir.

Madecassol krem sadece belli yaş gruplarına hitap eden benzeri kremler gibi değildir. Çocuk, orta yaş ve ileri yaştaki tüm bireyler Madecassol kremi gönül rahatlığıyla kullanabilmektedirler. Madecassol kremin en büyük avantajı vücuttaki yanık, yara ve sivilce izlerini yok etmek olmasına karşın bunun yanında, cildin bakımını yapmak, pürüzsüz ve taze görünmesini sağlamak içinde kullanılmaktadır. Kozmetik sektöründe bu özelliğiyle birçok kremden üstün ve daha tercih edilebilir bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kadar kullanım avantajı olan Madecassol kremle alakalı ister istemez kafanızda çeşitli sorular oluşabilmektedir. Örneğin; yüzümüze sürebilir miyiz? Göz çevremize uygulayabilir miyiz? Nereden satın alabiliriz? Fiyatı nedir? Gibi cevaplanmayı bekleyen birçok sorunuz olacaktır. Aşağıda tüm bu soruların cevabını olabildiğince sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem centella asiatica isimli bir bitkinin özü kullanılarak üretilen bir kremdir. Derimizin üzerinde çeşitli sebeplerle oluşmuş enfeksiyonları, yanık ve yara izlerini ve bunlar gibi hoş olmayan lekeleri iyileştirmek için kullanılmaktadır. Doku ve organlarımız üzerinde hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, hücreleri yenileyerek uygulandığı bölgeye iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Medikal sektörde yardımcı tedavi için kullanılan ürün kategorisinde olan Madecassol krem, kozmetik bir kremden çok medikal bir pomat olan popüler ve yüksek etkiye sahip bir üründür.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Yukarıdaki yazmış olduğumuz açıklamalarımızdan da anlaşılacağı üzere, Madecassol krem üretim amacı yanık ve yara izleri ile enfeksiyona bağlı cilt tahribatlarının göze hoş görünmeyen görüntüsünü tedavi edilmesinin yanı sıra, farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir.

Madecassol Kremin Sıkça Kullanıldığı Diğer Alanlar

Özellikle kadınlarda hamilelik dönemi nedeniyle cilt gerilmeleri meydana gelmekte ve bu cilt gerilmelerinden kaynaklı çatlaklar oluşmaktadır. Bu çatlakların tedavisinde madecassol krem yüksek bir etki göstermektedir. Bunun dışında hatalı uygulanan solaryum yada lazer epilasyonun sebep olduğu yanmış ve tahriş olmuş cilt bölgelerinin tedavi edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Yine vajina bölgesindeki yırtılma gibi sorunların sebep olduğu izlerin yok edilmesinde de Madecassol krem en çok tercih edilen kremlerin başında gelmektedir. Ayrıca tedavi amaçlı kullanılmasının yanı sıra, tamamen sağlıklı bireylerin ciltlerini daha parlak ve bakımlı göstermek amacıyla Madecassol kremi diğer yan ürünlerle beraber kullandıklarını söyleyebiliriz. Özellikle yüz bölgesine uygulanan çeşitli maskeler için Madecassol krem kullanılmaktadır.

Madecassol Krem Kullanım Şekli

Madecassol kremi kullanmadan önce, ne amaçla kullanacağımızı bilmeli cildimizi iyi tanımalıyız. Eğer üretim sebebi olan yara izi iyileşmesi için kullanmak istiyorsanız, kremi yara izinin üzerine ince bir tabaka halinde uygulamanız yeterlidir. Burada en önemli husus, Madecasol kremi açık bir yaranın üzerine sürmemenizdir. Açık bir yaraya Madecassol kremi sürdüğünüz takdirde enfeksiyonun daha da kötüye gitmesine sebep olabilirsiniz. Madecassol kremi doktora danışarak kullanmıyor iseniz; uygulayacağınız bölgenin yara olmadığını sadece yara izi olduğunu kesin olarak bilmeniz gerekmektedir. yara izlerinin tedavisinde yara izinin eski veya yeni oluşu tedavinin etkisi ile doğru orantılıdır. Yeni bir yara izinin tedavisi eski bir yara izine göre daha kolay iyileşebilmektedir. Bunun dışında yine aynı şekilde vücutta bulunan lekeler, çatlaklar e daha eski yara izleri Madecassol kreme karşı direnç göstereceklerdir. Buna rağmen Madecassol krem bu izlerin ve çatlakların tedavisinde olumlu etki gösterecektir. Sabırsız davranıp daha hızlı bir iyileşme sağlamak için, yaranın kapanmasını beklemeden kesinlikle üzerine Madecassol krem sürmeyiniz. Madecassol kremin uygulayacağınız bölgeye günde 1 veya 2 kez ince bir tabak halinde sürebilir, daha sonra cildinizin kremi emmesini bekleyebilirsiniz. Bu kremi uyguladıktan sonra suyla durulama ya da kâğıt havluyla silme gibi işlemler yapmamanız gerekir.

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol krem doğal bitli özlerinde oluşturulan tamamen organik ve doğal bir üründür. Çeşitli kozmetik ürünlere alerjisi olanlar, hamileler, yaşlılar ve çocuklar ayırmaksızın tüm yaş ve cinsiyet grupları bu kremi sağlıklı bir şekilde kullanabilmektedir. Buna rağmen Madecassol krem sektörü gereği eczanelerde satıldığından dolayı içerisinde standart bir prospektüsü bulunmakta ve bu prospektüste nefes alma zorluğu, dudak-dil-gırtlak bölgesinde şişmeler ve deride döküntü gibi durumlarla karşılaştığınızda doktorunuza acilen başvurmanız gerektiğini belirten standart uyarılar bulunmaktadır. Bu uyarılar Madecassol kreme özel olmayan birçok ilacın zorunlu olarak prospektüsünde bulundurmak durumunda olduğu klasik uyarılardır. Bu nedenle prospektüsü okuduktan sonra endişeye kapılmanıza gerek yoktur. En önemli özelliklerinden biri de muadilleriyle karşılaştırıldığında içeriğinde kortizon olmadığından dolayı kortizon kaynaklı yan etkiler göstermemesidir.

Madecassol Kremin Faydaları

Birçok faydası olan bu kremin önemli faydaları ve kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir.

 1. Deri üzerinde oluşan yara ve yanık izlerinin tedavi edilmesinde kullanılır.
 2. Cerrahi operasyonlarda ki kesik izlerinin mümkün olduğunca kapanmasını ve silikleşmesini sağlar.
 3. Özellikle hamilelik döneminde ya da ani kilo alıp verme durumlarında cildin gerilmesi nedeniyle oluşan çatlakların kötü görüntüsünün giderilmesi için kullanılır.
 4. Deri üzerindeki sivilcelerin ve bu sivilcelerden kalma kötü görüntüye sahip izlerin tedavisinde kullanılır.
 5. Doğum yapan ve bebeğini emziren annelerin birçoğunun yaşamış olduğu meme ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde kullanılır.
 6. Vajina bölgesindeki yırtılma kaynaklı izlerin ya da sünnetten kalma izlerin tedavisinde kullanılır.
 7. Soğuk hava kaynaklı eller, ayaklar ve dudaklarda oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.
 8. Etkin bir cilt nemlendiricidir. Cildiniz kuruduğunda kullandığınız takdirde cildi toparlayıcı etkisi bulunmaktadır.

Madecassol Krem İle Cilt Bakımı

Yukarıda anlatmış olduğumuz ve Madecassol kremin ana amacı olan ciltteki yara, kesik ve lekelerin giderilmesinin dışında birçok kişi Madecassol kremi cilt bakımı, ciltlerinin daha taze, ferah ve parlak bir görünüme kavuşması için kullanmaktadır. Özellikle kadınlar Madecassol kremi yüz maskesi olarak kullanmaktadırlar.

Madecassol krem, Bepanthol ve E vitamini Ampulü İle Cilt Maskesi

Birbirinden faydalı bu 3 ürün bir araya getirilip yüz, gerdan, ense ve boyun bölgesine ince bir tabak halinde uygulandığı takdirde ve bu uygulama haftalık olarak düzenli bir şekilde yapıldığında, uygulanan bölgelerdeki kırışıklardan kurtulduğunuzu ve cildinizin nefes alarak daha parlak bir görüntüye ulaştığını göreceksiniz.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir tüp Madecassol krem ile 1 tüp Bepanthol krem ve 1 ampül E vitamini bir kabın içerisinde karıştırılarak haftada 2 veya 3 kez cildinizin sorun olan bölgelerine ince bir tabaka halinde hafifçe masaj yapılarak ve cilde nüfus etmesini sağlayarak uygulamanız gerekmektedir. Özellikle kremi sürerken yumuşak dokunuşlarla cilde yedirerek sürmeye özen gösterilmelidir.

Madecassol Krem Nereden Alınır?

Kozmetik bir ürün olduğu için ve içerisinde prospektüs olduğundan dolayı genelde eczanelerden ya da kozmetik ürün satan alışveriş merkezlerinden satın alınabilmektedir. Satın alırken en dikkat etmeniz gereken husus ise; Madecassol kremin üretim tarihi, son kullanım tarihi ve satın aldığınız yerde nasıl muhafaza edildiğidir. Son kullanma tarihi geçen ya da doğru muhafaza edilmediği için bozulan ürünler bir fayda sağlamadığı gibi, cildinize zarar da verebilmektedir.

Madecassol Kremin Fiyatı Nedir?

Öncelikle Madecassol kremin SGK anlaşması olmadığını ve bundan dolayı da ürünün bir kısmının ücretini SGK ‘nın karşılamadığını söyleyebiliriz. Doktor tarafından reçete ile dahi yazılmış olsa da, ücretinin tamamını kendinizin ödeyeceği bir üründür. Aynı zamanda bu ürünü eczanelerden reçetesizde satın alabilirsiniz. Ortalama olarak genel satış fiyatı 18 TL olarak belirlen Madecassol krem, 40 gr lık bir tüp halinde eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Madecassol Krem Göz Çevresine Uygulanabilir Mi?

Birçok medikal ürün içeriğinde kimyasal maddeler bulundurduğundan dolayı göz bölgesine sürülmesi sakıncalıdır. Fakat Madecassol krem gözün içine temas etmediği sürece, göz çevresinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu anlamda herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Yanlışlıkla göz içine temas ettirmeniz durumunda ve alerjik bir reaksiyonla karşı karşıya kalırsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Madecassol Kremin Sivilce Üzerinde Kullanımı

Madecassol kremin sivilce kurutma veya geçirme gibi direk bir etkisi bulunmamaktadır. Bunun dışında daha çok sönmüş sivilcelerden kalma izlerin giderilmesinde kullanılır. Eğer asıl sıkıntınız bitmeyen bir sivilce problemi ise; sivilce giderici kremleri veya yüz maskelerini deneyebilirsiniz.

Madecassol Krem Leke Giderir Mi?

Madecassol krem içerisindeki doğal bitki özlerinin hücre yapısına etki ederek hücreyi ve dolayısıyla deriyi yenileme özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla doku yenilenmesiyle kaybolmayan cilt lekelerini geçirmek için Madecassol krem dışında başka bir krem aramanıza gerek yoktur. Madecassol kremi sadece cilt beyazlatmak için kullanmak üründen çok fazla randıman alamamanıza nende olacaktır. Madecassol krem her ne kadar cilt bakımı için de kullanılan bir krem olsa da asıl amacı leke ve iz tedavisi olduğundan dolayı cilt beyazlatmak konusunda muadil ürünler gibi etkili olamayacaktır. Cilt beyazlatma amacı için bir krem arıyorsanız Arnavut kremi gibi daha çok bu amaçla üretilen kremleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM