Medikal Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Medikal Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Medikal cilt bakımının aslında bakılırsa herkes tarafından belirli aralıklarla yaptırılması gerekmektedir. Çünkü bu uygulama sonrasında kişilerin cilt güzelliği gözle görülür derecede artar ve her yaş grubu için hiçbir yan etkisi olmadan uygulanabilir. Özellikle ileri yaş gruplarında oluşan cilt kırışıklıkları ve sarkmalar görülmektedir. Bu problemlerin genellikle nedeninin genetik olduğu söylense de tek nedenin bu olmadığı açıkça ortadadır. Her kişinin hayatının bir döneminde bir takım cilt sorunu ile karşılaşabileceğini düşündüğümüzde medikal cilt bakımı ile tanışmak için çok ta geç kalınmaması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu şekilde cildinizi kaderine mahkum bırakmamış olursunuz. Bizlerde medikal cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı yazımızla sizleri bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Yazımıza medikal cilt bakımının ne olduğu hakkında bilgi vererek başlamak istiyoruz. Medikal cilt bakımı cildin kaybettiği sağlıklı yapının geri kazandırılması, gözeneklere biriken kir ve yağların temizlenmesi amacıyla cilde oksijen verilerek zararlı olan toksinlerin ciltten dışarı atılması işlemine verilen addır. Bu işlem sayesinde cilt parlaklık kazanır, gözenekler temizlenir ve sıkılaştırılır, verilen lenf drenajı ile cilt tamamen arındırılmış olur.

Medikal cilt bakımının yapılma nedenlerine bakılacak olursa karşımıza birçok neden sıralanabilir. Bunlardan bazıları;

  • Cildin ihtiyaç duyduğu ancak dışarıdan karşılayamadığı oksijenin cilde kazandırılması,
  • Soluk ve sarı renge dönmüş ciltlerin temizlenmesi ve işlem sonrasında taze ferah bir görünüme kavuşmasının sağlanması,
  • Gözeneklerin tamamen temizlenerek oluşan çukurların kapatılması ve cildin çok daha genç görünmesinin sağlanmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımına başlanmadan önce cilt analizi yapılarak cildin ihtiyacı tespit edilir ve ona göre işlem uygulanır.

Bir sonraki işlemde cilt yüzeyinde bulunan makyaj, yağ, kir ve benzeri ne varsa temizlenir. Bu ilk temizleme yapılacak bitkisel peeling için uygun zemin hazırlanmasında önemlidir. Sonrasında cildin ölü deriden arındırılması için bitkisel dermokozmetik ürünler kullanılır ve gerekli ölü deri soyma işlemi yapılır.

Peeling sonrası cilt buhar terapisine alınır. Bu işlem cildin yumuşamasını ve gözeneklerin iyice açılmasını sağlar. İlk aşamada sağlanan siyah nokta ve yağlı dokuların temizlenmesinden sonra cilde yüksek frekans verilir ve derinlemesine dezenfekte sağlanır.

Son işlem basamağı olarak cilt nemlendirici ve de besleyici özelliği olan bakım maskesine alınır. Eğer gerekli görülürse bu işleme ek bakım paketleri de eklenebilir. İşlemin tamamlanması yaklaşım olara 1,52 saat aralında sürebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM