Yüz Buharı Nasıl Yapılır?

Yüz Buharı Nasıl Yapılır?

Buhar banyosu cildi rahatlatıcı etki göstermektedir. Yüzdeki kan dolaşımını arttıran ve ciltteki gözenekleri açarak kirleri temizlemenize yardımcı olan yüz buharı nasıl yapılır sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. Yüz buharı adlı uygulamayı gerçekleştirdikten hemen sonra nemlendirici ve gözenekleri temizleyici maske uygulanması güzel olacaktır. Buhardan sonraki uygulamalar için vaktinizin sınırlı olması durumunda sadece buhar dahi yeterli gelecektir.

2 – 3 fincan suyu küçük bir kapta kaynatmanız yüz buharı uygulaması için yeterli olacaktır. Yüzünüzde makyaj olması durumunda ve kirli olması halinde suyu ısıtırken temizlemeniz gerekiyor. Temizleme esnasında ılık suyla yüz sabunu tercih etmelisiniz. Buhar cildinizde yer alan gözeneklerin açılmasına neden olduğu için yüzün kirli olması halinde bunlar gözeneklere kaçacak ve akne – sivilce oluşumuna neden olacaktır.Buhar uygulamasından hemen önce peeling uygulanması buharın cildinize zarar verebilme ihtimali nedeniyle tavsiye edilmez. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havlu ile kurulama esnasında hafif masaj yapar gibi uygulama yapmalısınız. Havluyu bastırarak uygulama yapmanız hassas olan cildinizin tahriş olmasına neden olacaktır. Yüz buharı esans eklenmediğinde dahi faydalı olurken vaktiniz varsa esans ilave ederek yararlı aromalı yağlardan faydalanabilirsiniz. Yüz buharı esnasında bitki çayı poşeti de tercih edebilirsiniz.

Yüz Buharında Kullanılabilecek Katkılar

  • Bergamot ve sandal ağacı stres azaltıcı etkilerinden faydalanılmak için yüz buharına ilave edilebilir.
  • Okaliptüs veya nane yüz buharına ilave edildiğinde soğuk algınlığına karşı koruma sağlamaktadır.
  • Yüz buharına lavanta ve papatya ilave edilmesi rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır.
  • Nane veya limon ilave edilmesi için enerji verici bir buhar elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Hazırlamış olduğunuz sıcak su ve varsa ilave etmiş olduğunuz aromadan faydalanabilmek için başınızı kabın üzerine tutarak yüzünüze buhar gelmesini sağlayın. Başınızın üzerine havlu koymanız halinde buharın yüzünüzde daha çok yoğunlaşmasını sağlarsınız. Yüzünüzü buharda tutma süreniz 10 dakikayı geçmemelidir. Gözlerinizin tahriş olmaması için bu esnada gözlerinizi kapatabilirsiniz. Yüz Buharı Nasıl Yapılır sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımızda anlatmış olduğumuz detaylardan faydalanmanız dileğiyle bir sonraki yazımızda görüşmek üzere… Evde uygulayabileceğiniz diğer cilt bakım tekniklerini de incelediğinizde çok kısa sürelerde pahalı kozmetik ürünlerin sağladıkları avantajları neredeyse maliyetsiz bir şekilde sağladığınızı göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bizi Facebooktan Takip Edin !

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM